Aktualności
newsletter

Wpisz swój e-mail, by dostawać
informacje o akcjach które organizujemy

Facebook Fikołki
Zajęcia dla młodszych i starszych dzieci

Zajęcia dla młodszych i starszych dzieci

Nasze cykliczne zajęcia kierujemy do dzieci od 6. miesiąca życia. Prowadzą je doświadczeni pedagodzy, eksperci i pasjonaci pracy z dziećmi. Poniżej prezentujemy poszczególne tematy zajęć i nasz grafik:

Wesołe eksperymentowanie (3-5 lat oraz 5+ lat)

  • poniedziałek godz. 17:30 (3-5 lat)
  • poniedziałek godz. 18:30 (5+ lat)

Fantastyczny Świat Malucha i Starszaka (1,5-2 lata / 2-3 lata)

  • środy godz. 11:00

Gordonki (0-3 lata)

  • wtorki godz 11:30

Robotyka i LEGO (4-6 lat)

  • środy godz. 17:00-18:15

Warsztaty kulinarne (4-7 lat)

  • wtorki godz. 17:30
  • soboty godz. 11:00

Fantastyczny świat Malucha (1,5-2 lata) i Fantastyczny Świat Starszaka (2-3 lata)
Zapraszamy wszystkie dzieci na cykl autorskich zajęć ogólnorozwojowych prowadzonych przez Panią Joasię. Zajęcia przygotują maluchy do rozpoczęcia edukacji przedszkolnej. Każdy miesiąc życia Waszych dzieci to ogromny postęp w ich rozwoju, dlatego proponujemy podział na dwie grupy wiekowe. Umożliwia on prawidłową stymulację oraz odpowiedni dobór materiałów tak, aby dzieci wyniosły z zajęć jak najwięcej.
Każde spotkanie poświęcone jest innej tematyce, dzięki czemu jest zawsze ciekawe i wyjątkowe. Jednym razem bawimy się w strażaków, innym spotykamy wiewiórkę. Rozmawiamy o tym, jak przechodzić przez ulicę lub tworzymy tęczę. Zawsze jednak uczymy się i rozwijamy poprzez wesołą zabawę. Maluszki nie potrafią jeszcze na dłużej skupić swojej uwagi na jednej czynności, dlatego też gry i zabawy ruchowe przeplatają się płynnie z zadaniami statycznymi związanymi z motywem przewodnim warsztatów. Ulubioną częścią zajęć jest praca plastyczna. Malujemy, ugniatamy, rwiemy, przyklejamy…. W skrócie – pobudzamy kreatywność naszych małych artystów rozwijając jednocześnie ich zdolności manualne. Poznajemy otaczający nas świat wszystkimi zmysłami śmiejąc się przy tym i bawiąc. A wszystko to w ciepłej i przyjaznej atmosferze pozwalającej Waszym pociechom w łatwy sposób otworzyć się na inne dzieci, a tym samym rozwijać ich umiejętności społeczne.
Cena - 35 zł za pojedyncze zajęcia (120 zł za pakiet 4 zajęć)

Robotyka i LEGO (4-6 lat)
Warsztaty to połączenie informatyki, budowania robotów i świetnej zabawy. Celem zajęć jest pokazanie, że robotyka może być przygodą, pasją,a w przyszłości zawodem z perspektywami. Nie trzeba mieć żadnym specjalnych zdolności wystarczy ciekawość świata i chęć spróbowania czegoś nowego. Uczestnicy poza budowaniem robotów mają okazję poprzez zabawę zrozumieć podstawowe zagadnienia z informatyki, techniki, matematyki i elektroniki, co wpływa na szybsze przyswajanie programu szkolnego. Zajęcia obejmują program spotkań opracowany tak, aby rozwijać wszechstronne zdolności dzieci: motoryka, kreatywność, praca zespołowa, umiejętność logicznego wnioskowania i rozwiązywania zadań. Na każdych zajęciach, poza zdobywaniem wiedzy, jest czas na zabawę z równieśnikami, udział w szalonych konkursach i zawodach naukowych.

Cena pakietu 7 zajęć: 350 zł (pojedyncze zajęcia 55 zł)

Gordonki (0-3 lata)
Zajęcia prowadzone są w formie ”śpiewanek i rytmiczanek” kierowanych bezpośrednio do dzieci. Rodziców zachęcamy do czynnego uczestnictwa. Dzieci, które potrafią już poruszać się samodzielnie) mają pełną swobodę ruchu, nie są zmuszane do siedzenia w miejscu.Metoda jest nowatorska, została jednak poparta badaniami empirycznymi i na jej podstawie pracuje wiele liczących się ośrodków, kształcących kolejne pokolenia uczniów. Uczy ona, jak rozwijać w dziecku - począwszy od momentu narodzin - uzdolnienia muzyczne, nauczyć je cieszyć się muzyką i ją rozumieć. Muzyka w okresie prenatalnym (najsilniej w ostatnim trymestrze) oraz do 18 miesiąca życia jest podstawowym bodźcem, stanowi jedną z głównych form aktywności dziecka.
Cena - 35 zł za pojedyncze zajęcia (120 zł za pakiet 4 zajęć)

Wesołe eksperymentowanie - zajęcia naukowe (3-5 lat oraz 5+ lat)
Każde dziecko ma naturę odkrywcy. Dlatego zapraszamy na warsztaty, podczas których Wasze dzieci będą mogły badać otaczający je świat poprzez doświadczanie i eksperymentowanie. Fartuchy, rękawice, okulary ochronne, menzurki, kolby oraz pipety pozwolą nam na stworzenie małego laboratorium, w którym każdy poczuje się jak prawdziwy naukowiec. Będziemy przelewać, dodawać, zakraplać i mieszać...  Wspólnie odkryjemy właściwości wody i  powietrza, dowiemy się skąd się bierze szkło i jak obrać surowe jajko. Znajdziemy odpowiedzi na wiele nurtujących nas pytań. Mali naukowcy, czy jesteście gotowi na zajęcia pełne przygód, tajemnic i niespodzianek?
Cena - 35 zł za pojedyncze zajęcia (120 zł za pakiet 4 zajęć)

Warsztaty kulinarne (4-7 lat)
Fanów gotowania zapraszamy do naszej wyjątkowej kuchni. Wspólnie będziemy ubijać, ucierać, ugniatać, miksować, mieszać, siekać, kroić, wyrabiać, wałkować. Wszystko to pod okiem doświadczonego szefa kuchni. Poznamy nowe smaki i zapachy. Wyruszymy w kulinarną podróż dookoła świata. Dowiemy się skąd się wzięła czekolada. Nauczymy się łączyć klasyczne smaki, ale także łamać konwenanse tworząc własne kompozycje. Będziemy pięknie dekorować nasze potrawy, aby w końcu móc je z wielkim apetytem zjeść.
Cena - 40 zł za pojedyncze zajęcia (140 zł za pakiet 4 zajęć)

Zapisy na zajęcia odbywają się telefonicznie pod numerem 500 200 200 (wewn. 5) oraz mailowo arkadia@fikolki.pl. W zajęciach uczestniczy od 3 do 8 dzieci.

Oprogramowanie Black Wolf CMS