Aktualności
newsletter

Wpisz swój e-mail, by dostawać
informacje o akcjach które organizujemy

Facebook Fikołki

lokalizacja
Zajęcia dla młodszych i starszych dzieci

Zajęcia dla młodszych i starszych dzieci

Nasze cykliczne zajęcia kierujemy do dzieci od 6. miesiąca życia. Prowadzą je doświadczeni pedagodzy, eksperci i pasjonaci pracy z dziećmi. Poniżej prezentujemy poszczególne tematy zajęć:

Fantastyczny Świat Malucha (1,5-2,5 lata / 60 minut) Koszt jednych zajęć 35 zł (karnet 120 zł – 4 wejścia)
Zajęcia przygotują maluchy do rozpoczęcia edukacji przedszkolnej. Każdy miesiąc życia Waszych dzieci to ogromny postęp w ich rozwoju. Umożliwia on prawidłową stymulację oraz odpowiedni dobór materiałów tak, aby dzieci wyniosły z zajęć jak najwięcej. Każde spotkanie poświęcone jest innej tematyce, dzięki czemu jest zawsze ciekawe i wyjątkowe. Jednym razem bawimy się w strażaków, innym spotykamy wiewiórkę. Rozmawiamy o tym, jak przechodzić przez ulicę lub tworzymy tęczę. Zawsze jednak uczymy się i rozwijamy poprzez wesołą zabawę. Maluszki nie potrafią jeszcze na dłużej skupić swojej uwagi na jednej czynności, dlatego też gry i zabawy ruchowe przeplatają się płynnie z zadaniami statycznymi związanymi z motywem przewodnim warsztatów. Ulubioną częścią zajęć jest praca plastyczna. Malujemy, ugniatamy, rwiemy, przyklejamy…. W skrócie – pobudzamy kreatywność naszych małych artystów rozwijając jednocześnie ich zdolności manualne.

Fantastyczny Świat Starszaka (2-3 lata / 60 minut) Koszt jednych zajęć: 35 zł (karnet 120 zł – 4 wejścia)
Zapraszamy wszystkie dzieci na cykl autorskich zajęć ogólnorozwojowych prowadzonych przez Panią Joasię. Zajęcia przygotują maluchy do rozpoczęcia edukacji przedszkolnej. Każdy miesiąc życia Waszych dzieci to ogromny postęp w ich rozwoju, dlatego proponujemy podział na dwie grupy wiekowe. Umożliwia on prawidłową stymulację oraz odpowiedni dobór materiałów tak, aby dzieci wyniosły z zajęć jak najwięcej. Każde spotkanie poświęcone jest innej tematyce, dzięki czemu jest zawsze ciekawe i wyjątkowe. Jednym razem bawimy się w strażaków, innym spotykamy wiewiórkę. Rozmawiamy o tym, jak przechodzić przez ulicę lub tworzymy tęczę. Zawsze jednak uczymy się i rozwijamy poprzez wesołą zabawę. Maluszki nie potrafią jeszcze na dłużej skupić swojej uwagi na jednej czynności, dlatego też gry i zabawy ruchowe przeplatają się płynnie z zadaniami statycznymi związanymi z motywem przewodnim warsztatów. Ulubioną częścią zajęć jest praca plastyczna. Malujemy, ugniatamy, rwiemy, przyklejamy…. W skrócie – pobudzamy kreatywność naszych małych artystów rozwijając jednocześnie ich zdolności manualne.

Szaleni naukowcy - zajęcia naukowe (od 3 lat) / 60 minut) Koszt jednych zajęć 35 zł (karnet 120 zł – 4 wejścia)
Każde dziecko ma naturę odkrywcy. Dlatego zapraszamy na warsztaty, podczas których Wasze dzieci będą mogły badać otaczający je świat poprzez doświadczanie i eksperymentowanie. Fartuchy, rękawice, okulary ochronne, menzurki, kolby oraz pipety pozwolą nam na stworzenie małego laboratorium, w którym każdy poczuje się jak prawdziwy naukowiec. Będziemy przelewać, dodawać, zakraplać i mieszać...  Wspólnie odkryjemy właściwości wody i  powietrza, dowiemy się skąd się bierze szkło i jak obrać surowe jajko. Znajdziemy odpowiedzi na wiele nurtujących nas pytań. Mali naukowcy, czy jesteście gotowi na zajęcia pełne przygód, tajemnic i niespodzianek?

RoboKids (4-6 lat / 60 minut) Koszt jednych zajęć 35 zł (karnet 350 zł – 7 wejść)
Zajęcia dla najmłodszej grupy wiekowej obejmują program spotkań opracowany tak, aby rozwijać wszechstronne zdolności dzieci: motoryka, kreatywność, praca zespołowa, umiejętność logicznego wnioskowania i rozwiązywania zadań. Na każdych zajęciach, poza zdobywaniem wiedzy, jest czas na zabawę z rówieśnikami, udział w szalonych konkursach i zawodach naukowych. Młodsi konstruktorzy podczas zajęć pracują na specjalnych zestawach Lego Mindstorms. Przy ich zastosowaniu zbudujemy alarm na złodzieja, robota szpiega, który sam znajdzie wyjście z labiryntu, robo-psa, wielkiego humanoidalnego robota, roboty walczące na ringu, super szybkie wyścigówki. Organizowane przez nas kursy stwarzają Twojemu dziecku konkretne perspektywy związane z nabyciem nowych umiejętności takich jak nauka pracy zespołowej, rozwój kreatywności i logicznego myślenia, sztuka zadawania pytań, pogłębienie wiedzy z zakresu informatyki, elektroniki, fizyki i robotyki, co wpływa na lepsze rozumienie materiału szkolnego i osiągane wyniki w nauce. 

Warsztaty kulinarne (4-7 lat / 60 minut) Koszt jednych zajęć 40 zł (karnet 140 zł – 4 wejścia)
Fanów gotowania zapraszamy do naszej wyjątkowej kuchni. Wspólnie będziemy ubijać, ucierać, ugniatać, miksować, mieszać, siekać, kroić, wyrabiać, wałkować. Wszystko to pod okiem doświadczonego szefa kuchni. Poznamy nowe smaki i zapachy. Wyruszymy w kulinarną podróż dookoła świata. Dowiemy się skąd się wzięła czekolada. Nauczymy się łączyć klasyczne smaki, ale także łamać konwenanse tworząc własne kompozycje. Będziemy pięknie dekorować nasze potrawy, aby w końcu móc je z wielkim apetytem zjeść.

Soroboom (5-9 lat)
Warsztaty służą zwiększeniu potencjału intelektualnego oraz ogólnych umiejętności dzieci. Zajęcia opierają się na innowacyjnej metodzie rozwoju mózgu i twórczego potencjału. Najlepszy wiek do rozpoczęcia zajęć liczenia - to od 5 do 9 lat. Właśnie w tym wieku w mózgu człowieka ma miejsce najbardziej aktywny okres rozwoju połączeń neuronowych co skutkuje:
- postępami w nauce;
- większą pewnością siebie i koncentracją;
- bogatszą wyobraźnią i lepszą pamięcią;
- większą zdolnością w uczeniu się języków obcych;
- zdolnością błyskawicznej analizy.