Aktualności
newsletter

Wpisz swój e-mail, by dostawać
informacje o akcjach które organizujemy

Facebook Fikołki

lokalizacja
Zajęcia dla młodszych i starszych dzieci

Zajęcia dla młodszych i starszych dzieci

Nasze cykliczne zajęcia kierujemy do dzieci od 6. miesiąca życia. Prowadzą je doświadczeni pedagodzy, eksperci i pasjonaci pracy z dziećmi. Poniżej prezentujemy poszczególne tematy zajęć:

Fikołkowe Maluchy (1,5-3 lata / 60 minut) Koszt jednych zajęć:  35zł (karnet 120 zł –  4  wejścia)
Podstawowym celem zajęć jest rozwijanie oraz stymulowanie wszystkich najważniejszych umiejętności dziecka, takich jak koordynacja ruchowa, muzyczna, językowa oraz pogłębianie zdolności interpersonalnych. Zajęcia prowadzone są w formie zabawy, pobudzają kreatywność Maluszków, uczą spostrzegawczości oraz reagowania na bodźce zewnętrzne. Ważnym założeniem warsztatów jest wprowadzenie elementów integracji sensorycznej. 

Fikołkowe mini-przedszkole (2-3 lata / 1,5 h) Koszt jednych zajęć: 55-60 zł uczestnictwo w tych zajęciach to pierwszy krok, wprowadzający dziecko w świat przedszkolny. Jest to specjalny cykl zajęć integracyjno-adaptacyjnych, których głównymi założeniami są: dążenie do samodzielności, nauka zabawy z rówieśnikami, przyswajanie prostych zasad funkcjonowania w grupie, rozwój intelektualny oraz społeczny. Każde kolejne spotkanie to nowa tematyczna podróż, dzięki której dzieci z ogromną ciekawością i przyjemnością poznają otaczający je świat. Nie zabraknie muzyki, tańca, zabaw ruchowych oraz części plastycznej. Ważnym elementem integracyjnym jest wspólne zjedzenie drugiego śniadania.

Fiko Smyki (10 miesięcy – 1,5 roku / 60 minut) Koszt jednych zajęć: 35 zł Zajęcia dla najmłodszych z elementami muzyki, ruchu i sensoplastyki. Małe Smyki poznają otaczający je świat wszystkimi zmysłami. Nauczymy dzieci świadomości ciała i przestrzeni. Dźwięczne rymowanki, rytmiczanki, wspólne figle na dywanie - to zabawy uwielbiane przez uczestników naszych warsztatów. Zajęcia będą prowadzone w bliskiej relacji rodzica z dzieckiem.

Fikołkowe Laboratorium (3-5 lat) / 60 minut) Koszt jednych zajęć:  35zł (karnet 120 zł – 4 wejścia)
Każde dziecko ma naturę odkrywcy. Dlatego zapraszamy na warsztaty, podczas których Wasze dzieci będą mogły badać otaczający je świat poprzez doświadczanie i eksperymentowanie. Fartuchy, rękawice, okulary ochronne, menzurki, kolby oraz pipety pozwolą nam na stworzenie małego laboratorium, w którym każdy poczuje się jak prawdziwy naukowiec. Będziemy przelewać, dodawać, zakraplać i mieszać...  Wspólnie odkryjemy właściwości wody i  powietrza, dowiemy się skąd się bierze szkło i jak obrać surowe jajko. Znajdziemy odpowiedzi na wiele nurtujących nas pytań. Mali naukowcy, czy jesteście gotowi na zajęcia pełne przygód, tajemnic i niespodzianek?

Warsztaty kulinarne (4-11 lat / 60 minut) Koszt jednych zajęć:  40zł (karnet 140 zł – 4 wejścia)
Fanów gotowania zapraszamy do naszej wyjątkowej kuchni. Wspólnie będziemy ubijać, ucierać, ugniatać, miksować, mieszać, siekać, kroić, wyrabiać, wałkować. Wszystko to pod okiem doświadczonego szefa kuchni. Poznamy nowe smaki i zapachy. Wyruszymy w kulinarną podróż dookoła świata. Dowiemy się skąd się wzięła czekolada. Nauczymy się łączyć klasyczne smaki, ale także łamać konwenanse tworząc własne kompozycje. Będziemy pięknie dekorować nasze potrawy, aby w końcu móc je z wielkim apetytem zjeść!